2019 Annual Award Recipients

Congratulations to the following IASBO members who are the Indiana ASBO Statewide & Regional recipients for the Treasurer of the Year, School Business Official of the Year, and School Support Professional of the Year for 2019!

2019 IASBO Statewide Recipients

Treasurer of the Year – Myra Fischvogt, Deputy Treasurer, Jennings County Schools

School Business Official of the Year – Rob James, Director of Business Services, Lake Central School Corporation

School Support Professional of the Year – Steve Tobias, Director of Buildings & Grounds, Tippecanoe Community School Corporation

2019 IASBO STATEWIDE & REGIONAL AWARD RECIPIENTS

Treasurer of the Year

Region 1            Jean Gogolak, Deputy Treasurer, Highland
Region 2            Marla Steffen, Treasurer, Fairfield
Region 3            Christine Gamble, Region 8 ESC
Region 4            Amanda Brackett, CFO, Tippecanoe
Region 5            Travis Hueston, Treasurer, Eastern Howard
Region 6            Stephanie Madison, Business Manager, CA Beard
                           Tyna Stover, Treasurer, Centerville-Abington
Region 7            Jeanine Gardner, Deputy Treasurer, Linton-Stockton
Region 8            Phyllis Ritenour, Accounting Manager, MSD Washington Twp.
Region 9            Allison Pund, Business Manager, Southwest Dubois
Region 10          Myra Fischvogt, Deputy Treasurer, Jennings County

 
School Business Official of the Year

Region 1            Rob James, Director of Business Services, Lake Central
Region 2            Kelley Kitchen, Executive Director of Finance, Goshen
Region 3            Barbara Fought, Treasurer, West Noble
Region 4            Carol Deardorff, CFO, Kankakee Valley
Region 5            Michelle Cronk, Director of Business, Kokomo
Region 6            Karen Scalf, CFO, Richmond
Region 7            Greg Linton, Superintendent, Cloverdale
Region 8            Jeff Mercer, Executive Director of Finance, Franklin
Region 9            Loren Evans, Director of Business & Technology, MSD Mt. Vernon
Region 10          Chris Street, CBO, New Albany

 
School Support Professional of the Year

Region 1            Christine Martinez, Payroll Officer, Hobart
Region 2            Shelly Clark, Administrative Assistant, John Glenn
Region 3            Sue Springer, Deputy Treasurer, Northern Wells
Region 4            Steve Tobias, Director of Buildings & Grounds, Tippecanoe
Region 5            Shelley Preston, Director of Human Resources, Marion
Region 6            Heather Carlton, Payroll Clerk, Rush County
Region 7            Tracy Vandergriff, Payroll Clerk/Personnel, Southwest
Region 8            Stephanie Welling, Benefits Coordinator, Plainfield
Region 9            John Stucker, Maintenance Director, Warrick County
Region 10          Brett Boezeman, Director of Operations, Bartholomew